A A A

ARCHOS Smart Home - dom XXI wieku

30 grudnia 2014, 12:10
Firma ARCHOS wprowadza nowy system do zarządzania inteligentnymi urządzeniami wraz z centralką umożliwiającą kontrolę z poziomu smartfona lub tabletu.
ARCHOS Smart Home - dom XXI wieku

Urządzenie do zarządzania systemem ARCHOS Smart Home łączy sprzęty bezprzewodowo w częstotliwości 433MHz, dzięki czemu pozwala na obsługę szerokiej gamy podłączonych do systemu sprzętów. Dodatkowo, system współpracuje z kluczowymi na rynku producentami wyposażenia wnętrz i inteligentnych urządzeń takimi jak Somfy, DI.O Chacon, Otio, Conrad czy Bliss. Dzięki nowej funkcji „Learn & Control" użytkownicy mogą kontrolować i zarządzać działaniem między innymi rolet zewnętrznych, bramy garażowej, wtyczek czy lamp z poziomu smartfona lub tabletu z każdego miejsca na świecie lub połączyć urządzenia w jeden wspólny system dla łatwiejszej obsługi podłączonych sprzętów domowych.

ARCHOS Smart Home jest kompatybilny z kamerami do monitoringu marki FOSCAM, co pozwoli użytkownikom na bezpośrednie przesyłanie nagranego obrazu na smartfon lub tablet. Użytkownicy będą mogli dodać funkcje swojej kamery IP (jakość HD, tryb nocny, detekcję ruchu, 360-stopniowy zakres obrazu itp.) w programie Smart Home, który stworzyć można za pomocą prostej w obsłudze aplikacji o tej samej nazwie. W takim programie możliwe jest np. ustawienie automatycznego rozpoczęcia nagrywania przy otwarciu się drzwi do domu, a obraz przesyłany jest strumieniowo na smartfon.

ARCHOS zintegrował centralkę zarządzającą i aplikację SmartHome z IFTTT - popularnym systemem online do tworzenia prostych formuł typu "jeżeli...to..." dla wybranych urządzeń i kanałów online. IFTTT pozwala zautomatyzować powtarzalne zadania np. umożliwia włączenie się termostatu po przekroczeniu progu domu przez użytkownika lub włączenie światła poprzez konto na Twitterze.

Firma ARCHOS postawiła na upowszechnienie się rozwiązań, jakie oferuje inteligentny dom, proponując przyjazny, prosty w obsłudze i niedrogi system. Urządzenie do zarządzania ARCHOS Smart Home Gateway dostępne jest w cenie 399 zł.

Wszelkie akcesoria innych firm są sprzedawane oddzielnie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto