A A A

ASUS - płyty główne z serii Z170 Signature

11 sierpnia 2015, 12:00
W ostatnich dniach sporo uwagi poświęca się premierze procesorów Intela szóstej generacji. Pod kątem nowej platformy ASUS przygotował bardzo zróżnicowane portfolio płyt głównych. Seria ASUS Z170 Signature została wyposażona w wiele ciekawych, ułatwiających użytkowanie funkcji. Zaprojektowano ją z myślą o wydajnych komputerach do codziennej pracy, rozrywki i gier.
ASUS - płyty główne z serii Z170 Signature

Wyjątkowe technologie do przetaktowywania

Technologia ASUS Pro Clock posiada generator zegara bazowego (BCLK), który został specjalnie skrojony pod procesory Intel szóstej generacji. Rozszerza częstotliwości przetaktowywanego zegara bazowego do 400 MHz. Współpracuje z układem ASUS TurboV Processing Unit (TPU), aby kontrolować podkręcanie napięcia i zegara bazowego, co w rezultacie daje zupełnie nową metodę zwiększania wydajności.

W serii Z170 Signature zastosowano także funkcję 5-kierunkowej optymalizacji systemu (5-Way Optimization). Użytkownik jednym kliknięciem może dostosować ustawienia komputera do aktualnych potrzeb i trybu pracy. Składają się na nią: moduł Turbo Processor Unit (TPU) odpowiedzialny za precyzyjną kontrolę napięcia i zaawansowane monitorowanie procesora oraz karty graficznej; moduł Energy Processing Unit (EPU) zapewniający redukcję zużyci energii; moduł regulacji napięcia Digi+, który poprawia osiągi, zwiększa wydajność i zapewnia wysoką niezawodność oraz Fan Xpert 3 umożliwiający pełną kontrolę wentylatorów. Technologię 5-Way Optimization dopełnia Turbo App - intuicyjny panel do przyspieszania i dopasowywania ustawień w konkretnych grach i programach.

Druga generacja ASUS T-Topology pozwala na overclocking pamięci DDR4 na zupełnie nowym poziomie. Obejmuje specjalny układ ścieżek, który zmniejsza przesłuchy i szum sprzężeń. Zapewnia wyrównany w czasie transfer sygnału, podnosząc stabilność pracy pamięci.

Krystaliczny dźwięk i niska latencja sieci

Crystal Sound 3 oddziela prawy i lewy obwód audio. Zapewnia dokładną separację sygnału analogowego od cyfrowego i ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Konstrukcja obwodu de-pop i nowy kontroler zasilania pomagają zredukować szumy zasilania wejściowego. Natomiast wzmacniacz audio i najwyższej jakości japońskie kondensatory zapewniają niezwykle realistyczny dźwięk np. w grach.

Płyty Z170 Signature wyposażono w najnowszy kontroler sieci Intel Ethernet (i219V), który nie obciąża tak bardzo procesora i oferuje wyjątkowo wysoką przepustowość TCP i UDP. To zdecydowanie przyśpiesza pracę. Chroniony jest przez LANGuard, a oprogramowanie Turbo LAN pozwala na optymalizację sieci poprzez nadawanie pakietom priorytetów.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość zmieniania efektów wizualnych dzięki oświetleniu LED z paletą 256 kolorów. Podświetlenie może zmieniać się np. wraz z temperaturą procesora lub pulsować w rytmie muzyki, której użytkownik aktualnie słucha.

Szerokie opcje łączności

Wbudowane porty USB 3.1 drugiej generacji typu A i C dostarczają transfer danych do 10Gbit/s, a nawet szybszy z autorską technologią USB 3.1 Boost.

Wsparcie dla interfejsów M.2 i PCI Express 3.0 x4 umożliwia skorzystanie z transferu do 32Gbit/s. Seria Z170 Signature obsługuje także najnowsze pamięci SSD NVMe M.2 i PCIe.

Na pokładzie Z170-Deluxe nie zabrakło szybkiej łączności bezprzewodowej 3x3 802.11ac. Dołączony jest adapter Hyper Kit, który zmienia interfejs M.2 w U.2 i pozwala skorzystać z 2,5-calowych pamięci SSD NVM Express następnej generacji. W zestawie znajdziemy także kartę Hyper M.2, która pozwala skorzystać z drugiego nośnika M.2 poprzez slot PCI Express. Użytkownicy poszukujący jeszcze większych prędkości mogą utworzyć macierz RAID 0 z dwóch urządzeń pamięci masowej.

Wybrane modele płyt głównych ASUS Z170 Signature są już dostępne w Polsce.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
12 sierpnia 2015, 14:49
Cenę podajcie, chętnie sprawię sobie coś takiego pod choinkę ;) Dla graczy i innych fanów OC to może być niezła gratka...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto