A A A

Acer Liquid Jade S – najwydajniejszy smartfon z serii Liquid Jade

5 stycznia 2015, 15:00
Na trwających targach CES 2015 marka Acer zaprezentowała smartfona Liquid Jade S z łącznością 4G LTE i 8-rdzeniowym procesorem.
Acer Liquid Jade S – najwydajniejszy smartfon z serii Liquid Jade

W Liquid Jade S po raz pierwszy wykorzystano najnowszy 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Mediatek (MT6752M) oraz procesor grafiki Mali T760. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 Jelly Bean. W 2015 zostanie zaktualizowany do Android 5.0 Lollipop. Jako członek rodziny Liquid Jade, model S charakteryzuje się zaokrągloną obudową. Telefon ma 7,78 mm grubości i waży 116 gramów i 5-calowy ekran.

Telefon ma aparat o rozdzielczości 13MP z przesłoną f/1.8. Przednia kamera 5MP umożliwia robienie świetnych selfie. Obie kamery w Liquid Jade S są sterowane głosowo i można je obsługiwać za pomocą prostych komend, na przykład "Uśmiech" by zrobić zdjęcie, lub "Selfie" by przełączyć się z tylnej kamery na przednią i wykonać autoportret. Ponadto, Acer wprowadza serię ekskluzywnych trybów debiutujących w Liquid Jade S: Dual Shot, który pozwala użytkownikowi tworzyć kolaże z ujęć wykonywanych równocześnie przednią i tylną kamerą, w formie Obraz-w-obrazie i video-w-video. Osoby niezainteresowane szczegółami technicznymi zadowoli tryb Auto-Scene-Detect, który samodzielnie wybiera najlepsze ustawienia kamery.

Oprócz ekskluzywnych funkcji kamery, Liquid Jade S jest też kompatybilny z najlepszymi nowinkami technologicznymi opracowanymi przez Acer. AcerEXTEND umożliwi użytkownikom pełną kontrolę nad ich smartfonami za pomocą komputera wyposażonego w system Windows. Pozwala to na pisanie z klawiatury komputera, korzystanie z funkcji "przeciągnij i upuść" oraz wielu opcji udostępniania. Najnowsza usługa włączona do oferty to AcerNAV, darmowe oprogramowanie nawigacyjne od TomTom wykorzystujące TripAdvisor POI, daje użytkownikom smartfonów Acer Liquid możliwość nawigacji w kraju i za granicą, również offline i bez konieczności posiadania pakietu danych.

Liquid Jade S opcjonalnie występuje w wersji z hybrydową kartą microSD/podwójną kartą nano-SIM. Użytkownicy mają możliwość wymiany karty microSD na drugą kartę nano-SIM, co umożliwia utrzymywanie kontaktów, służbowych i prywatnych lub podczas podróży, w różnych sieciach za pomocą jednego urządzenia i równoczesne obniżanie kosztów.

Dostępność i ceny

Liquid Jade S będzie dostępny w styczniu u wybranych dystrybutorów w dwóch eleganckich kolorach, Cosmic Black i Lunar White. Ceny zostaną ogłoszone w momencie wprowadzenia do sprzedaży.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto