A A A

Adobe znów łata swoje oprogramowanie

30 kwietnia 2020, 15:10
To już kolejna w tym roku akcja poprawiania błędów w aplikacjach Adobe.
Adobe znów łata swoje oprogramowanie

Firma Adobe pochwaliła się kolejną aktualizacją zabezpieczeń.

Poprawki dotyczą głównie takich programów jak Bridge, Illustrator oraz Magneto. Dla każdego z nich Adobe stworzył osobny raport dotyczący bezpieczeństwa. Wyeliminowano łącznie 35 luk, z czego 25 uznanych zostało za błędy krytyczne.

 

Problematyczny Photoshop

To kolejna w tym roku spora aktualizacja dotycząca zabezpieczeń programów Adobe. Część odkrytych podatności umożliwiała wykonanie dowolnego kodu oraz kradzież informacji. Większość problemów generował menedżer zasobów Adobe Bridge, który w połączeniu z Photoshopem odpowiadał za 14 błędów krytycznych.

 

Usterki

Wśród usterek znajdowały się błędy przepełnienia bufora stosu, uszkodzenia pamięci czy luki związane z zapisem<. Wiele z nich, zastosowanych przez hakera, pozwalało na wykonanie dowolnego kodu w trakcie bieżącego użytkowania aplikacji. Możliwe było też wymuszenie ujawnienia danych.

Podobne problemy związane były z Adobe Illustratorem oraz platformą e-commerce o nazwie Magneto. Aktualizacje ukazały się na komputerach z systemem Windows oraz macOS.

fot. Adobe


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto