A A A

Alphabet - nowy właściciel Google

11 sierpnia 2015, 07:30
Google ma nowego szefa i właściciela - dosłownie. Właścicielem został holding o nazwie Alphabet, a CEO firmy został mało znany w branży Sundar Pichai. Nie, to nie dowcip. Wręcz przeciwnie - to początek wielu zmian.
Alphabet - nowy właściciel Google

Alphabet to oczywiście...  byt stworzony przez Google, a jego szefem zostaną osoby zarządzające obecnie Google. Będzie to wielki konglomerat, w jego skład wejdzie spółka o nazwie Google Inc., czyli twór odpowiedzialny za wyszukiwarkę, serwis YouTube, Google Maps oraz Androida. Osobnymi spółkami, zupełnie niezależnymi od siebie, będą Calico, Google Ventures, Google Capita, laboratorium Google X, Nest i Google Fiber.

Larry Page,współtwórca Google, w oficjalnym komunikacie napisał, że powołanie Alphabet wiąże się z "podejmowaniem nowych wyzwań", a jego firma zwyczajnie "nie chciała osiadać na laurach".

Cały list autorstwa Larrego Page'a tłumaczący tę decyzję można przeczytać na stronie abc.xyz.

Czy zmiana organizacji firmy ma jakikolwiek wpływ na przeciętnego użytkownika? Absolutnie nie. Dla samego Google to jednak wielki krok. Spółki nie tylko będą mogły pracować niezależnie, zmiana prawna oznacza, że Alphabet będzie mógł kupować i tworzyć spółki z kolejnych branż. Wcześniej Google było ograniczone przez prawo - teraz będzie można uniknąć wielu przeszkód.

Albo zarejestrować spółkę w kolejnym raju podatkowym.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto