A A A

Amazon ujawni klientom dane sprzedawców

9 lipca 2020, 17:30
Koncern idzie na wojnę z oszustwami.
Amazon ujawni klientom dane sprzedawców

Informacja dla handlowców

Amazon poinformował firmy sprzedające swoje towary za pośrednictwem witryny koncernu oraz osoby prywatne, które handlują przez serwis, że od 1 września tego roku wszelkie dane sprzedawców będą ujawniane klientom. Dane osobowe i adresy kontaktowe osób stojących za sprzedażą mają być przekazywane kupującym, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo i zminimalizować oszustwa. Brak anonimowości ma zniechęcić do obrotu podróbkami i innych prób oszukiwania klientów.

 

E-handel

Za pośrednictwem amerykańskiej platformy handlowej Amazon codziennie zakupy robią tysiące osób. Korzystali z tego sprzedawcy ukrywający się za pseudonimami, którzy nierzadko oferowali towary wątpliwej jakości. Brak publicznie podawanych danych firmy lub sprzedawcy sprawiał, że część z nich czuła się bezkarna, oszukując klientów na różne sposoby.

Rzeczniczka firmy Amazon poinformowała, że kroki obejmujące zmiany w sposobie ujawniania danych kontrahentów wynikają z chęci zmniejszenia oszustw, które mogą się pojawiać podczas transakcji za pośrednictwem platformy. Nie podała jednak konkretnego wydarzenia, które spowodowało takie działanie koncernu. Według informacji Amazonu firma w ostatnich kilku latach przeznaczyła setki milionów dolarów na walkę z oszustwami na platformie. Ujawnianie danych ma zmniejszyć nakłady finansowe związane z bezpieczeństwem kupujących.

fot. Flickr


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto