A A A

Aplikacja Huawei Facing Emotions pomoże niewidomym

16 stycznia 2020, 13:15
Dzięki algorytmom wykorzystującym sztuczną inteligencję osoby niewidome dowiedzą się, jakie emocje wyraża twarz ich rozmówcy.
Aplikacja Huawei Facing Emotions pomoże niewidomym

Aplikacja Huawei Facing Emotions powstała specjalnie dla osób, które nie mogą odbierać świata wszystkimi zmysłami. Dzięki niej niewidomi będą mogli się zorientować, jakie emocje wyraża ich rozmówca – na podstawie danych pochodzących z wykonanej przez program analizy mimiki jego twarzy. Smartfony Huawei Mate 20 Pro z wgraną aplikacją są w stanie zidentyfikować widoczne na twarzy emocje i przełożyć je na dźwięk, po czym przekazać osobie niewidomej za pomocą głośników lub słuchawek.

Aplikacja jest nieustannie rozwijana. Technologia wykorzystana do jej działania umożliwia odczyt siedmiu uniwersalnych emocji: zdziwienia, smutku, złości, strachu, niesmaku, pogardy i radości. Cały proces zachodzi w czasie rzeczywistym. Do działania aplikacji nie trzeba łączyć się z siecią.

Do realizacji przedsięwzięcia zaangażowano grupę niewidomych testerów, w procesie brał też udział Polski Związek Niewidomych. Przełożenie emocji na krótkie dźwięki zawdzięczamy kompozytorowi Tomaszowi Bileckiemu.Korzystanie ze smartfona z taką apką ma być jeszcze łatwiejsze dzięki specjalnemu uchwytowi, który zaprojektował Janek Kochański. Uchwyty tworzone są za pomocą drukarek 3D i można je zamawiać na tej stronie.

Apkę można pobrać z Huawei AppGallery oraz sklepu Google Play.

fot. Huawei

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto