A A A

Aplikacja z bieszczadzkimi szlakami

28 sierpnia 2020, 08:20
Ta apka zdaje się mówić – rzuć wszystko i wybierz się w Bieszczady.
Aplikacja z bieszczadzkimi szlakami

Bierz plecak i ruszaj

Program Bieszczady & Górny San został wykonany w ramach miniprojektu „Świat przyrody i kultury Karpat Wschodnich – wspólna promocja – lepsza ochrona" i obejmuje, jak sam tytuł projektu wskazuje, rozpropagowanie wspomnianych terenów. W aplikacji odnaleźć można więc mapy, ciekawe miejsca, trasy, modele 3D wybranych punktów turystycznych, panoramy 3D, prognozę pogody, a także archiwum ukazujące Bieszczady kiedyś i dziś. Apka pomaga odkrywać samodzielnie dzikie tereny Górnego Sanu wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej.

 

Wiedza w pigułce


Aplikacja ta jest swego rodzaju przewodnikiem, który można pobrać na telefon. Oprócz funkcji przydatnych na trasie, takich jak oznaczenia szlaków czy widok przewyższeń spodziewanych w drodze, twórcy pokusili się o umieszczenie w programie modeli nieistniejących już budynków. W apce znajdują się też informacje na temat regulaminu obowiązującego w BDNP, opłaty na szlakach, kontakt do ratowników, etc.


Podczas wędrówki szlakami z apki, można też uruchomić wbudowany w nią audioprzewodnik. W trakcie marszu można również bieżąco przełączać się z zakładki mapy na wybrany na niej punkt i po chwili cofnąć widok do tego samego miejsca na mapie.

Apkę turystyczną można bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play i App Store.


Fot. Google Play

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto