A A A

Apple blokuje konto developerskie Epic Games

31 sierpnia 2020, 11:50
Trwa kolejny rozdział wojny pomiędzy gigantami.
Apple blokuje konto developerskie Epic Games

 

Cupertino wciąż walczy z twórcami Fortnite'a

 

Przed weekendem sąd orzekł, że gra Fortnite co prawda nie może być czasowo przywrócona do App Store, ale też uznał za niezasadne blokowanie narzędzi deweloperskich Epic Games. Apple zdecydował się jednak na inną formę restrykcji.

 

Wojna totalna?

 

Firma wyłączyła konto deweloperskie firmy, co wiąże się ze zniknięciem pozostałych gier Epic Games na platformie App Store. Oczywiście pobrane do tej pory gry firmy wciąż będą jednak działały. Inni producenci dalej mogą korzystać natomiast z silnika stworzonego przez twórców Fortnite'a.

O zdarzeniu dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu Epic Games. Firma wyraziła rozczarowanie tym faktem i stwierdziła, że konsekwencje tej decyzji odczują w rezultacie wszyscy programiści korzystający z narzędzi firmy. Na końcu wyrażają jednak nadzieję, że w przyszłości powrót do współpracy będzie jeszcze możliwy.

 

Bez ustępstw

 

Apple wysłał w ten sposób jasny sygnał, że nie zamierza w tej walce zważać na koszty i nie planuje ustępstw. Wciąż głównym warunkiem powrotu do sklepu jest przystosowanie się do obowiązującego w nim regulaminu. Przyczyną sporu pomiędzy obiema firmami była próba omijania przez Epic wynoszącej w App Store 30% prowizji za mikrotransakcje poprzez stosowanie zewnętrznych systemów płatności.

fot. Epic Games/YouTube

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto