A A A

Apple kupił firmę specjalizującą się w VR

28 sierpnia 2020, 09:40
Specjalistów z Apple'a zainteresowała opracowana przez Spaces technologia skanowania twarzy i wprowadzania jej do świata wirtualnego.
Apple kupił firmę specjalizującą się w VR

 

Apple nabył Spaces

Firma Spaces specjalizowała się w rzeczywistości wirtualnej, umożliwiając zainteresowanym doświadczanie VR poprzez gry oraz przenoszenie swoich awatarów do komunikatora Zoom. Zanim gracz rozpoczął przygodę z jakimkolwiek tytułem z portfolio Spaces, najpierw miał skanowaną twarz przez zamontowane na ścianie pokoju VR kamerki. Dane były przetwarzane przez specjalne algorytmy i nakładane na awatar w grze. Gracze przebywali w wirtualnym świecie widząc swoje twarze.

 

Koniec firmy

Koncern Spaces wprowadził tym samym ciekawą odmianę do świata rzeczywistości wirtualnej. Awatary nie były dopracowane, ale urozmaicały rozgrywkę i przyciągały rzesze fanów do salonów firmy. Podczas epidemii Spaces musiał je jednak zamknąć. Wówczas to przygotowano oprogramowanie, które pozwalało na zeskanowanie twarzy i umieszczenie jej w wirtualnym świecie za pośrednictwem strony WWW. Te awatary można było następnie importować do komunikatora Zoom. Firma nie przetrwała jednak pandemii i została wykupiona przez producenta iPhone'ów.

 

Dalsze kroki

Apple od dłuższego czasu wykazuje zainteresowanie technologią VR i nabywa kolejne spółki związane z tą branżą. Przedstawiciele giganta z Cupertino nie skomentowali decyzji o zakupie Spaces ani nie odnieśli się do plotek dotyczących implementacji funkcji awatarów z gier Spaces do aplikacji FaceTime.

fot. Publicdomainpictures

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto