A A A

Apple nie pozwala używać iPhone'ów wszystkim filmowym postaciom

27 lutego 2020, 12:30
Reżyserzy mogą pokazywać na ekranie telefony tej marki, pod warunkiem że nie znajdą się one w rękach czarnych charakterów.
Apple nie pozwala używać iPhone'ów wszystkim filmowym postaciom

Rian Johnson, reżyser takich filmów jak „Na noże" i „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi", zdradził w wywiadzie dla Vanity Fair, jakie obostrzenia stawia Apple w umowie licencyjnej reżyserom chcącym wykorzystać iPhone'a na ekranie.

Okazuje się, że firma zgadza się na pokazanie swojego produktu w filmie, jednak pod warunkiem, że będzie on używany wyłącznie przez „dobrych" bohaterów. Gigant uważa bowiem, że jego sprzęt powinien być pokazywany wyłącznie w pozytywnym świetle, co nie miałoby miejsca w sytuacji, gdyby używali go np. terroryści lub mordercy. Filmowi przestępcy nie mogą więc korzystać również z MacBooków.

Ciekawe tylko, jak producent radzi sobie z tym własnym obostrzeniem na autorskiej platformie z serialami Apple TV+?

fot. Kadr z filmu „Na noże"


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto