A A A

Apple opatentuje czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu

8 lutego 2015, 10:00
Jak donosi serwis Phone Arena – Apple chce opatentować ekran rozpoznający odciski palców.
Apple opatentuje czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu

Nowe modele smartfonów i tabletów Apple wyposażone są w przycisk home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Rozpoznaje on odcisk palca użytkownika i daje dostęp do zawartości urządzenia. Technologia jest bardzo dopracowana, precyzyjna i skuteczna. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że Apple może chcieć ją gruntownie przemodelować.

Amerykański producent złożył wniosek o przyznanie patentu na rozpoznawanie odcisku palca przez skanery wbudowane w wyświetlacz. Założenie jest takie, aby użytkownik mógł odblokować urządzenie przykładają palec w określonej (lub nie, co nie do końca jest jasne) części ekranu.

Ciekawe czy Apple ma zamiar zwyczajnie ułatwić życie użytkownikom, czy może w petencie kryje się jakieś nowatorskie rozwiązanie? Kolejne pytanie brzmi - co w takim razie stanie się z przyciskiem home? Może już w niedalekiej przyszłości zniknie on z iPhone'ów i iPadów...


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
tomek7979
8 lutego 2015, 16:31
Pomysł ciekawy tylko że oni maja obsesje z tymi patentami najpierw kształt bardziej okrągły chcieli opatentować (albo opatentowali), teraz to , bez przesady patentować powinno się technologie a nie takie pierdoły ;) . Myślę że w nowych iphone'ach 7 dadzą ten czytnik w wyświetlaczu, dołożą 1 GB ramu i go wypuszczą na rynek żeby doić kasę jak zwykle i znowu będziemy mieli rekordy popularności za prawie identyczny telefon ale nie uprzedzam faktów.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto