A A A

BenQ XL2730Z - 27-calowy monitor dla graczy

13 kwietnia 2015, 14:40
Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy w ofercie BenQ monitor dla graczy obsługujący synchronizację dynamicznego odświeżania zgodną z VESA kompatybilną z technologią AMD FreeSync, wykorzystywaną w kartach graficznych AMD.
BenQ XL2730Z - 27-calowy monitor dla graczy

BenQ XL2730Z ma rozdzielczość WQHD (2560 x 1440), częstotliwość odświeżania 144Hz i czas reakcji matrycy 1ms GTG (Grey-to-Grey), jasność 350 cd/m2 oraz dynamiczny kontrast 12 mln : 1.

Polska, praktyczna prapremiera monitorów XL2730Z odbyła się na finałach Mistrzostw Świata IEM 205 w katowickim Spodku. Trenowali na nich i walczyli o laury wszyscy uczestnicy zmaga. Dodatkowo mogli je sprawdzić w działaniu wszyscy odwiedzający stoisko BenQ na IEM 2015.

Monitor zaprojektowany został dla najbardziej wymagających graczach z wykorzystaniem doświadczeń mistrzów e-Sportu. Zaowocowało to wieloma rozwiązaniami i funkcjami podnoszącymi wygodę i skuteczność w grach.
Tryb automatycznego ustawienie gry (Auto Game Mode) - dostępny w menu ekranowym (OSD) - pozwala na automatyczne rozpoznanie typu gry (FPS, RTS, MOBA) i ustawienie parametrów pracy monitora najlepiej pasujących do danej gry.

Aktualny Tryb Gry (Game Mode) może być zapisany na nośniku pamięci USB dzięki czemu może być szybko przywrócony. Gracze swoje Tryby Gry mogą również udostępniać między sobą poprzez chmurę (cloud) lub platformy społecznościowe. Otwiera to zupełnie nowe formy współpracy pomiędzy graczami.

Nowy, okrągły szybki przełącznik trybów pracy (S Switch Arc) jest jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest szybkie i proste.

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów - dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.

Precyzyjne i powtarzalne ustawienie położenia ekranu. XL2730Z umożliwia precyzyjną regulacje wysokości położenia ekranu - 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem. Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do 20°, w prawo i w lewo oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.

Tryb Game Loader pozwala skorzystać z udostępnionych przez BenQ do poprania specjalnych ustawień parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również zapisane na przełącznik S w celu szybkiego dostępu.

Display Mode czyli indywidualny tryb wyświetlania umożliwia przełączanie między trybem wyświetlania 17" (4:3), 19" (4:3), 19"W (16:9), 21.5"W (16:9), 22"W (16:10), 23"W (16:9), 24"W (16:9). Można również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart Scaling).

Motion Blur Reduction czyli redukcja rozmycia krawędzi szybko poruszających się obiektów i Gaming Refresh Rate Optimization Management (GROM) czyli optymalizacja zarządzania częstotliwością odświeżania obrazu to dwie najnowsze funkcje i najbardziej zauważalne w działaniu funkcje poprawy obrazu w szybkich grach. Dodatkowo Display Mode (tryb wyświetlania) umożliwia graczowi wybór jednej z ulubionych wielkości ekranu, spośród 8 predefiniowanych (17"/19"/19"W/21.5"/22"W/23"W/23.6"W/24"), a w połączeniu z funkcją Smart Scaling (Inteligentne skalowanie obrazu) umożliwiają jak najlepsze i zgodne indywidualnymi potrzebami, skonfigurowanie monitora.

Flicker-free czyli brak migotania - to nowa konstrukcja podświetlania ekranu LED monitora, całkowicie eliminująca uciążliwe dla oka, a praktycznie niezauważalne, migotanie podświetlania ekranu jakie występuje i innych monitorach.

Low Blue Light czyli niższy poziom barwy niebieskiej - wiadomo, że najbardziej męcząca wzrok jest niebieska składowa widma światła białego. Dzięki zmniejszeniu jej udziału następuje tzw. ocieplenie barw co w zauważalny sposób odczuwalne jest jako mniej męczące wzrok.  Wszystkie te funkcje pozwalają także na dłuższą, skuteczną grę bez zauważalnej utraty sprawności spowodowanej zmęczeniem wzroku.

Parametry BenQ XL2730Z

Kolor produktu

Czarno-Czerwony

Rozmiar ekranu

27"W

Format obrazu

16:9

Rozdzielczość (maks.)

2560x1440

Wielkość piksela (mm)

0,233

Jasność (typowa)

350 cd/

Nominalny współczynnik kontrastu (typowy)

1000:1

Kontrast dynamiczny (DCR) (typowy)

12mln:1

Rodzaj panelu

TN

Kąt widzenia (lewo/prawo;góra/dół) (wsp. kontr.>=10)

170/160

Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy)

1ms (GtG)

Wyświetlane kolory

16.7mld

Gama barw

72%

Złącze wejściowe

D-sub/ DVI- DL/ HDMI 2.0x1 HDMI1.4 x1/ DP1.2/ headphone jack/ microphone jack

Częstotliwość pozioma (KHz)

VGA/HDMI: 24Hz~120Hz DVI-DL/DP: 56~144Hz

Częstotliwość pionowa (Hz)

VGA/HDMI: 24Hz~120Hz DVI-DL/DP: 56~144Hz

Video (MHZ)

600

Zużycie Energi / Energy Star

30W

Wymiary i ciężar

703x486x245 mm, 10 kg

Technologia Flicker- Free - Brak Migotania

Tak

Low Blue Light

Tak

Redukcja Motion Blur

Tak

Kompatybilny z Windows® 8

Tak

Kompatybilny z Windows® 8.1

Tak

Język menu ekranowego

17 Języków

System Black eQualizer

Tak

Game Mode Loader

Tak

Energy Star 6.0

Tak


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto