A A A

Bez Facebooka w sklepie Microsoftu

4 marca 2020, 10:05
Facebook usunął swoją aplikację z platformy Microsoft Store.
Bez Facebooka w sklepie Microsoftu

Facebook zdecydował się wycofać swoją aplikację z serwisu Microsoft Store. Osoby, które dotychczas pobrały oprogramowanie, nadal będą mogły z niego korzystać, ale nie jest planowane przygotowanie nowej wersji, która miałaby zastąpić wydanie usunięte ze sklepu.

– Od 28 lutego aplikacja komputerowa Facebook dla systemu Windows nie jest już dostępna. Ze wszystkich funkcji Facebooka można bezproblemowo korzystać za pośrednictwem przeglądarki WWW na komputerze – oświadczył wczoraj rzecznik Microsoftu. Dodał także, że aplikacje Messenger i Instagram pozostaną na platformie Microsoft Store; należą one do 10 najlepiej ocenianych darmowych programów sklepie.

Dzięki nowej, bazującej na silniku Chromium przeglądarce Edge możliwe jest uruchamianie stron WWW jako „aplikacji" mających własne ikony na pasku zadań Windows, a pozbawionych przeglądarkowego interfejsu.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto