A A A

CES 2015 - jakie nowości przygotowało AMD?

5 stycznia 2015, 16:00
Z jakimi najważniejszymi rozwiązaniami na targi CES 2015 przyjechało AMD?
CES 2015 - jakie nowości przygotowało AMD?

- Firma AMD wnosi swój wkład w wielkie wydarzenie, jakim są targi CES 2015, poprzez zaprezentowanie nowych technologii graficznych i obliczeniowych, które stanowią podstawę dla obecnych i przyszłych przełomowych systemów dla konsumentów i biznesu - powiedział John Byrne, senior vice president i general manager w Computing and Graphics Business Group AMD. - W tym roku widzimy wiele inspirujących nowości w zakresie wirtualnej rzeczywistości, rozdzielczości Ultra HD 4K i wyższych, nowych form komputerowych i intuicyjnych interfejsów obsługi. Jesteśmy podekscytowani faktem, że najlepsze z tych rozwiązań są napędzane przez naszą inteligentną, innowacyjną i efektywną technologię - dodał.

Najważniejsze punkty programu prezentacji AMD na targach CES 2015

Następna generacja w mobilnej komputeryzacji - prezentacja pierwszego, wysoce wydajnego układu SoC (system-on-a-chip) oraz następna generacja mobilnych procesorów APU o kodowej nazwie "Carrizo". "Carrizo" zostały zaprojektowane zarówno dla nowoczesnych sposobów korzystania ze sprzętu, jak i potrzeb działów IT w firmach - ich przewidywana data wprowadzenia na rynek to połowa roku. Platforma ta obsługuje następnej generacji API, takie jak DirectX 12, OpenC 2.0 i nadchodzący system operacyjny Windows 10 oraz jest skonstruowana tak, aby mogła pozostawać cały czas włączoną i jednocześnie oferować optymalną wydajność w multimediach i pracy.

Rozdzielczość 4K i wyższa - firma AMD będzie prezentować niezwykłe możliwości kart graficznych AMD Radeon R9, technologii AMD Eyefinity, komputera Apple iMac z ekranem 5K Retina i kartą graficzną AMD Radeon R9 oraz nowego notebooka Alienware 15 z ekranem 4K i wyposażonego w nową kartę graficzną AMD Radeon R9 M295X.

Nowe możliwości i doznania dla konsumentów i biznesu - firma AMD i jej partnerzy technologiczni będą prezentować m.in. technologie AMD Face Login i AMD Gesture Control na notebooku Lenovo IdeaPad Z50 z akcelerowanym procesorem AMD A10-7300, możliwości akcelerowanych aplikacji na notebooku HP EliteBook 725 G2 z akcelerowanym procesorem AMD A10 PRO-7350B, metody obróbki wideo na notebooku HP Envy TouchSmart z procesorem AMD FX-7500 oraz kompaktowy komputer multimedialny ZOTAC ZBOX PA330 Serii Pico z akcelerowanym procesorem AMD A4 Micro-6400T.

Technologia AMD FreeSync - zapewnia płynniejszy obraz w trakcie rozgrywki dzięki dynamicznej kontroli odświeżania, która jest synchronizowana z szybkością renderowania klatek przez karty graficzne AMD Radeon oraz procesory APU. Partnerzy AMD, tacy jak BenQ, LG Electronics, Nixeus, Samsung i ViewSonic będą na targach CES prezentować pierwsze na świecie wyświetlacze obsługujące technologię FreeSync .

Innowacje dla systemów wbudowanych - QNAP, czyli wiodący dostawca systemów NAS (network attached storage) ogłosi, że układ SoC AMD Embedded Serii G będzie napędzał ich nową platformę TVS-x63. Także na targach CES firma AMD zaprezentuje szereg rozwiązań wbudowanych, jakie wyposażone są w procesory AMD Embedded, w tym Gizmo 2, czyli otwartą płytkę deweloperską, która oferuje programistom tego rodzaju systemów i zaawansowanym elektronikom znakomitą wydajność obliczeniową i graficzną. Ponadto przedstawione będą także BioDigitalPC, który jest komputerem x86 wielkości karty kredytowej, oraz ThinLabs All-in-One POE Thin Client, który jest idealnym rozwiązaniem dla systemów digital signage oraz zautomatyzowanych punktów sprzedaży.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto