A A A

Canon prezentuje parametry bezlusterkowca EOS R5

22 kwietnia 2020, 09:30
Firma ujawniła kolejne dane dotyczące swojego flagowego aparatu.
Canon prezentuje parametry bezlusterkowca EOS R5

W lutym br. Canon ujawnił, że pracuje nad modelem EOS R5.

Już wtedy poznaliśmy sporo szczegółów dotyczących nadchodzącego urządzenia, jednak na kolejne informacje musieliśmy poczekać dość długo. Wygląda na to, że nowy aparat bezlusterkowy firmy może narobić trochę zamieszania.

Canon zdradził nowe szczegóły dotyczące EOS R5

Materiały w 8K

Najistotniejszą cechą tego modelu ma być możliwość zapisu plików RAW w rozdzielczości 8K. Firma zdradziła, że materiały będą rejestrowane w 29,97 klatek/sekundę. Przez długi czas spekulowano, że technologia ta obwarowana będzie mocniejszymi ograniczeniami, jednak kolejny pokaz urządzenia zaprzeczył tym teoriom. Układ przetwarzania obrazu ma nie tylko zapewniać świetne parametry w niebędącej jeszcze powszechnym standardem technologii 8K.

Równie imponujące będzie działanie sprzętu w 4K. Tu możliwe będzie uzyskanie nawet 119,88 klatek/sekundę. To osiągnięcie o tyle spore, że wielu konkurentów ma problem z zapewnieniem nawet 60 klatek/sekundę w tej rozdzielczości.

 

Dual Pixel CMOS AF

Ważną cechą sprzętu będzie też technologia Dual Pixel CMOS AF, pozwalająca na rozpoznawanie zwierząt. Obiektyw będzie mógł dzięki temu odpowiednio ustawić ostrość i zapewnić lepszą jakość materiałów prezentujących czworonogi (i nie tylko). Canon potwierdził, że technologia będzie działać dla każdej rozdzielczości.

 

Stabilizacja 5-osiowa

Canon potwierdził też obecność pełnoklatkowej matrycy ze stabilizacją optyczną w 5 osiach. Sprzęt ma ponadto wykrywać stabilizację wbudowaną w obiektyw i odpowiednio z nią współpracować. Firma nadal nie zdradziła, jaką rozdzielczość będzie mieć sensor optyczny, ale plotki mówią o wartości 40 Mpx.

I na koniec data premiery. Nie poznaliśmy jeszcze dokładnego dnia, ale wszystko wskazuje na to, że sprzęt zadebiutuje na przełomie maja i czerwca br.

fot. Canon


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto