A A A

Chiny wyprzedzają USA

8 kwietnia 2020, 08:20
Liczba wniosków patentowych pochodzących z Chin wzrosła 200-krotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad.
Chiny wyprzedzają USA

Przedstawiciele Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization, WIPO) poinformowali, że najwięcej wniosków patentowych złożonych w ubiegłym roku pochodziło z Chin.

Organizacja WIPO, odpowiedzialna m.in. za nadzorowanie przestrzegania praw patentowych na skalę globalną, podała, że w 2019 r. z Chin wpłynęło 58 990 wniosków o zastrzeżenie praw własności intelektualnej. Dotychczasowy lider, Stany Zjednoczone, zajął drugie miejsce (57 840 wniosków). Na podium znalazła się także Japonia (52 660 wniosków); pierwszym europejskim krajem na liście są Niemcy (czwarta pozycja, 19 353 wnioski).

 

200 razy więcej

Stany Zjednoczone były liderem zestawienia przez 40 lat – od momentu podpisania traktatu o współpracy patentowej w 1978 r. Tymczasem liczba wniosków przedstawianych przez chińskich wynalazców wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat 200 razy.

Trzeci rok z rzędu największym dostawcą wniosków patentowych był telekomunikacyjny potentat – koncern Huawei. Prezes WIPO Francis Gurry stwierdził, że sukces Chin na polu patentowym jest w dużej mierze efektem przemyślanej strategii przywódców ChRL, którzy stawiają na promowanie innowacji.

fot. WIPO


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto