A A A

Chrome dla Windows 7 otrzyma poprawki

14 stycznia 2020, 08:00
Firma Google zapowiada, że jeszcze przez 18 miesięcy będzie wspierać swoją przeglądarkę w wersji dla Windows 7.
Chrome dla Windows 7 otrzyma poprawki

Dzisiaj (14 stycznia) Microsoft przestaje wspierać system Windows 7 – pomagające chronić komputer aktualizacje oprogramowania nie będą już dostarczane z witryny Windows Update.

Jednocześnie firma Google zapowiedziała, że użytkownicy przeglądarki Chrome, którzy nie zmienili systemu operacyjnego na nowszą wersję, będą wciąż otrzymywać poprawki bezpieczeństwa do browsera. Koncern z Mountain View obiecuje, że wsparcie techniczne dla Chrome'a dostosowanego do działania w środowisku Windows 7 będzie zapewniane jeszcze przez „minimum 18 miesięcy od momentu zakończenia cyklu życia systemu Microsoftu, co najmniej do 15 lipca 2021 roku".

Podobną obietnicę firma Google złożyła w 2014 roku – wówczas dotyczyła ona wsparcia technicznego Chrome'a w wersji dla Windows XP. Cykl życia systemu zakończył się w kwietniu, zaś poprawki do przeglądarki dostarczano jeszcze przez kolejne 24 miesiące, aż do kwietnia 2016 r.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto