A A A

Chromebooki zyskają dłuższe życie

30 kwietnia 2020, 08:15
Pojawiają się spekulacje, że użytkownicy komputerów z systemem ChromeOS będą otrzymywać poprawki do przeglądarki Chrome nawet po zakończeniu cyklu obsługi urządzenia.
Chromebooki zyskają dłuższe życie

Aktualizacje Chrome'a i ChromeOS-a mogą być udostępniane osobno.

Obecnie urządzenia z systemem ChromeOS (chromebooki) mogą otrzymywać poprawki oprogramowania maksymalnie przez 8 lat od daty premiery (ten sam model kupiony później będzie obsługiwany krócej). Problemem jest to, że aktualizacje systemowe są w tym przypadku związane z poprawkami do przeglądarki Chrome. Ta ostatnia przestaje otrzymywać łaty likwidujące luki zabezpieczeń wraz z końcem 8-letniego cyklu.

 

Życie po życiu

Według serwisu 9to5google koncern z Mountain View uruchomił nowy projekt, noszący nazwę „LaCrOS". Jego ideą jest rozdzielenie aktualizacji ChromeOS-a i przeglądarki Chrome. Ma to doprowadzić do sytuacji, w której poprawki do browsera będą dostarczane nawet po zakończeniu cyklu życia urządzenia. Tak przynajmniej wynika z dyskusji prowadzonej na forum zespołu programistów Chrome'a.

Zmiana zasad dostarczania poprawek do browsera na chromebooki wydaje się rozsądnym posunięciem. Użytkownicy starszych urządzeń z systemami Windows lub macOS mogą korzystać z nowych wydań przeglądarki nawet wtedy, gdy Microsoft albo Apple kończą obsługę własnego oprogramowania.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto