A A A

Corning pokazuje szkło nowej generacji

24 lipca 2020, 09:40
Gorilla Glass Victus przetrwa upadek z wysokości 2 metrów.
Corning pokazuje szkło nowej generacji

Kolejna odsłona Gorilla Glass

Firma Corning zaprezentowała szkło Gorilla nowej generacji. Tym razem oznaczeniu „Gorilla Glass" nie towarzyszy kolejny numer (powinna to być cyfra 7). Utwardzane chemicznie, odporne na zarysowania glinokrzemianowe szkło nosi nazwę Gorilla Glass Victus.

 

Kolejny rekord wysokości

W testach laboratoryjnych wykazano, że Victus jest w stanie przetrwać upadek z wysokości 2 metrów na twardą i szorstką powierzchnię. W przypadku Gorilla Glass 6 bezpieczną wysokością było 160 centymetrów. Przedstawiciele firmy Corning utrzymują, że szkła glinokrzemianowe innych producentów zwykle zawodzą, bo nie wytrzymują upadku z wysokości 0,8 metrów.

Gorilla Glass Victus charakteryzuje się także 2-krotnie większą odpornością na zarysowania niż Gorilla Glass 6. W teście twardości Knoopa (w którym do zarysowania badanego materiału używa się diamentu) pierwsze zadrapania na nowym szkle Corninga pojawiły się dopiero po przyłożeniu siły 8 N.


Obecnie rożne odmiany szkła Gorilla są wykorzystywane w ponad 8 mld urządzeń. Samsung zapowiedział, że w „najbliższej przyszłości" zastosuje nowe szkło w swoich smartfonach. Prawdopodobnie pierwszym takim modelem będzie Galaxy Note 20 Ultra, którego premierę zaplanowano na początek sierpnia br.

fot. Corning


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto