A A A

Creative - nowa rodzina produktów Sound BlasterX

17 września 2015, 08:25
Firma Creative zaprezentowała nową serię produktów Sound BlasterX. Producent z Singapuru w ramach nowej linii Sound BlasterX oferuje zewnętrzną kartę dźwiękową Sound BlasterX G5, słuchawki nauszne Sound BlasterX H7 i X H5 oraz douszne Sound BlasterX P5.
Creative - nowa rodzina produktów Sound BlasterX

- Projektując nową serię Sound BlasterX skoncentrowaliśmy się na tym, aby uzyskać efekty dźwiękowe, które będą stanowić uzupełnienie niesamowitych wrażeń graficznych, uzyskiwanych we współczesnych grach. Przenosimy brzmienie z desktopów na doznania znane z sali kinowej. Każdy kto wypróbuje Sound BlasterX, nie będzie już chciał więcej wracać do przeciętnego brzmienia - mówi Low Long Chye, General Manager of Audio w firmie

Serce nowego Sound Blastera to procesor głosu SB-Axx1, zapewniający znakomitą moc przetwarzania dźwięku. Z kolei pakiet SBX Pro Studio zwiększa wrażenia dźwiękowe, m.in poprzez przekształcenie dźwięku stereo w 3D Surround. Karta pozwala na uzyskanie dźwięku wielokanałowego 7.1. Sound Blaster cechuje się częstotliwością próbkowania, 24 bity i 192 kHz i jest wyposażony we wzmacniacz słuchawkowy o impedancji 600 omów, co oznacza, że może współpracować z najbardziej zaawansowanymi modelami słuchawek.

Słuchawki posiadają 50 mm przetworniki, odtwarzają dźwięk w formacie 24bit/96 kHz i obsługują ośmiokanałowe brzmienie przestrzenne. Można je podłączyć do komputera PC lub innego urządzenia multimedialnego za pomocą złącza USB. Warto zauważyć, że Sound BlasterX H7 cechuje się uproszczoną konstrukcją. Niewielka ilość elementów sprawia, że produkt jest lżejszy oraz elastyczny. Creative oferuje również model Sound Blaster X H5. To uboższa wersja z Sound BlasterX H7, której brakuje łącza USB oraz podświetlanych nauszników.

Sound BlasterX P5 to propozycja dla użytkowników poszukujących mniejszych i lżejszych słuchawek. Membrany tego modelu pokryto tytanem, co pozwala uzyskać wymarzoną jakość brzmienia. 7 mm przetworniki dostarczają głęboki, soczysty bas oraz czyste wysokie tony. W skład zestawu wchodzi bardzo czuły, wielokierunkowy mikrofon.
Cenne uzupełnienie produktów z rodziny BlasterX stanowi oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine, służące do dostosowania profilu dźwiękowego gracza do poszczególnych gatunków gier. Jest ono bezpłatnie dołączane do akcesoriów.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
h0uek
17 września 2015, 11:23
A czym to się różni od E5? Wygląda nawet prawie tak samo. W zasadzie, to chyba tylko logo zmienili na bardziej agresywne. A to dalej seria SB-AXX1.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto