A A A

Dołek na rynku smartfonów

24 marca 2020, 08:25
Sprzedaż smartfonów była w lutym br. o ponad 1/3 mniejsza niż rok wcześniej.
Dołek na rynku smartfonów

Według badań przeprowadzonych przez firmę Strategy Analytics sprzedaż smartfonów na całym świecie była w lutym br. o 38% niższa niż rok wcześniej. Jest to największy w historii globalny spadek sprzedaży smartfonów.

Linda Sui, dyrektor w Strategy Analytics, powiedziała, że w lutym 2019 r. nabywców znalazło 99,2 mln urządzeń, a rok później kupiono już tylko 61,8 mln smartfonów. Popyt spadł przede wszystkim w Azji, co było spowodowane epidemią wirusa Covid-19. Zatrzymanie dalekowschodnich fabryk przełożyło się najpierw na zmniejszenie dostaw smartfonów na całym świecie. Później, gdy epidemia rozprzestrzeniła się poza Azję, wiele osób nie mogło opuścić domów lub obawiało się odwiedzać sklepy i kupować nowe aparaty.

Specjaliści firmy Strategy Analytics mówią, że luty br. jest okresem, o którym dostawcy smartfonów będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Mimo pewnych oznak ożywienia gospodarki w Chinach należy się spodziewać, że wyniki sprzedaży telefonów komórkowych za marzec również okażą się słabe.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto