A A A

Dzwonki Nokii skomponowane przez 55-osobową orkiestrę

4 grudnia 2012, 08:23
Dzwonki Nokii skomponowane przez 55-osobową orkiestrę

Orkiestra Symfoniczna Słowackiej Filharmonii w Bratysławie skomponowała 25 dzwonków do nowych smartfonów Nokii z serii Lumia.

Dzwonki i powiadomienia dźwiękowe są dla wielu firm kluczowe w kwestii rozpoznawalności marki. W końcu każdy z nas kojarzy słynny Nokia Tune czy motyw towarzyszący uruchamianiu się Windowsa. Właśnie dlatego producenci poświęcają tak wiele uwagi charakterystycznym, wpadającym w ucho i niepowtarzalnym kompozycjom. Finowie postanowili przygotować cały zestaw nowych miniatur. Projekt powierzyli studiu Epic Sound, a wykonanie 55-osobowej Orkiestrze Symfonicznej Słowackiej Filharmonii.

- Za 25 kompozycji odpowiada 5 projektantów dźwięku Nokii z Epic Sound. Najpierw zaczęliśmy od poszukiwania inspiracji we współczesnej muzyce klasycznej i filmowej. Ostatecznie skończyło się na własnych dziełach - wyraźnych i charakterystycznych dzwonkach, które mają również element funkcjonalny - komentuje Aleksi Eeben, jeden z twórców miniatur.

Finowie nie poszli na łatwiznę. - Za nagranie materiału była odpowiedzialna cała pięćdziesięciopięcioosobowa orkiestra, a nie studio z kilkoma syntezatorami. Musieliśmy mieć organiczny dźwięk - dodaje Asbjoern Andersen z Epic Sound.

Niektóre nagrania można znaleźć w najnowszych smartfonach serii Lumia - 820 i 920. Pozostałe pojawią się z czasem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto