A A A

ESL i Intel podsumowują Intel Extreme Masters 2015

9 kwietnia 2015, 07:50
Ponad 1 000 000 widzów na Twitch.tv w jednym momencie, ponad 100 000 fanów e-sportu w katowickim Spodku i ponad 26,7 mln godzin spędzonych na streamie.
ESL i Intel podsumowują Intel Extreme Masters 2015

Podczas tegorocznej edycji Intel Extreme Masters katowicki Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziło ponad 104 000 fanów e-sportu z całego świata, którzy swoim dopingiem wspomagali graczy i drużyny. Trzeciego dnia tego wydarzenia transmisje wideo z IEM i ESL One na Twitch.tv - platformie będącej liderem w dziedzinie transmisji w świecie gier - zgromadziły ponad 1 000 000 unikalnych oglądających w tym samym czasie. Uruchomionych zostało ponad 73 milionów sesji na wszystkich streamach, podczas których wyłoniono pięciu mistrzów w czterech różnych grach w ramach takich turniejów jak Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Legendary Series i Intel Challenge Katowice. Wszystkie odbywające się na IEM Expo 2015 zawody pobiły dotychczasowe rekordy ESL pod względem oglądalności w swoich kategoriach.

Fani „League of Legends", „StarCraft II", „Counter-Strike: Global Offensive" i „Hearthstone: Heroes of Warcraft" pobili rekordy nie tylko podczas transmisji na żywo, ale także na Youtube. Kanał ESL w tym serwisie cieszył się ogromną popularnością. Filmy oglądano w sumie przez ponad miliard minut, a materiały z Katowic obejrzano ponad 5 milionów razy w dziesięć dni po evencie. "To niesamowite widzieć, jaką drogę w ciągu pięciu lat pokonało Intel Extreme Masters - od bycia pobocznym wydarzeniem dla targów i konwentów do stania się samodzielnym mainstreamowym wydarzeniem" - powiedział Michał Blicharz, Managing Directors ds. Pro Gamingu w ESL. "To ogromna zmiana, która pokazuje niesamowity wzrost kulturalny dla całego esportu wraz ze stałym, wysokim poziomem oglądalności, który może rywalizować z największymi wydarzeniami sportowymi."

"Pamiętam, co mówiono, gdy dwadzieścia sześć miesięcy temu ogłosiliśmy, że Intel Extreme Masters odbędzie się w Spodku i będzie pierwszym zachodnim wydarzeniem na tego typu arenie. Twierdzono, że e-sportowa społeczność nie jest gotowa na tak pionierskie wydarzenie" - wspomina Ralf Reichert, Managing Director w ESL. "Trzy sezony zmagań wystarczyły, by stwierdzić, że e-sport może dawać niesamowite, niepowtarzalne wspomnienia. Społeczność była gotowa na to wydarzenie wtedy, a teraz jest gotowa jeszcze bardziej. Ślę podziękowania do wszystkich, dzięki którym ten event się odbył. Każdy z nas ma udział w jego sukcesie."

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na dedykowanej infografice podsumowującej Intel Extreme Masters 2015.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto