A A A

Edge 85, czyli kilka zmian

31 sierpnia 2020, 11:10
Microsoft opublikował kolejną wersję własnej przeglądarki WWW.
Edge 85, czyli kilka zmian

Usprawnienia, nie rewolucja

W nowym, 85. wydaniu przeglądarki Edge nie znajdziemy przełomowych zmian. Użytkownicy mogą jednal liczyć na kilka udogodnień.

 

Synchronizacja, eksport, zakreślanie

Do dyspozycji osób otwierających pliki PDF za pomocą Edge'a oddano obecnie narzędzie Wyróżnienie (PDF Highlighter), służące do zaznaczania fragmentów tekstu w jednym z pięciu kolorów.

Możliwe jest także wysyłanie zapisanych przez przeglądarkę kolekcji bezpośrednio do programu OneNote (wcześniej dało się je przekazać tylko Wordowi i Excelowi).

Ostatnią zmianą istotną z punktu widzenia użytkownika jest funkcja synchronizacji Ulubionych i ustawień przeglądarki między profilami usługi Active Directory bez konieczności synchronizacji z chmurą.

Programiści usunęli w browserze kilka usterek bezpieczeństwa; dodano także narzędzia ułatwiające administratorom firmowych sieci zarządzenie polityą dostępu do dokumentów.

Przeglądarkę Edge 85 można pobrać w wersjach dla systemów Windows i macOS.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto