A A A

Edge bazujący na Chromium udostępniony w wersji stabilnej

16 stycznia 2020, 16:40
Po wielu wersjach testowych Microsoft zdecydował się wreszcie zastąpić starego Edge'a nowym.
Edge bazujący na Chromium udostępniony w wersji stabilnej

Microsoft od jakiegoś czasu pracował nad nową wersją przeglądarki Edge bazującej na Chromium. Tyle że do tej pory była to jeszcze wciąż wczesna jej wersja, początkowo przeznaczona tylko dla użytkowników programu Insider. Dziś możemy już mówić o oficjalnej wersji stabilnej.

Przeglądarkę można pobierać już teraz. Główna zmiana względem wczesnych wersji polega na tym, że nowa edycja aplikacji podczas instalacji zastępuje poprzednią niczym aktualizacja. Zapamiętuje przy tym zapisane przez użytkownika zakładki, logowania i ustawienia. Zaktualizowane zostały też wersje mobilne, co w wielu przypadkach mogło nastąpić automatycznie.

Microsoft wciąż umożliwia korzystanie ze starej wersji Edge'a, ale jedną ze zmian w kolejnej dużej aktualizacji Windowsa 10 będzie właśnie jej automatyczna aktualizacja. Nastąpi to w najbliższych miesiącach. Możliwość wyboru opcji pozostania przy starej wersji będzie dotyczyć tylko licencji firmowych i edukacyjnych.

Największą zmianą jakościową jest zapewnienie przeglądarce zgodności z wtyczkami oferowanymi przez Google dla aplikacji Chrome. Jest to możliwe dzięki współpracy firm przy Chromium – open source'owym projekcie przeglądarki.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto