A A A

Endomondo kończy działalność

2 listopada 2020, 14:00
Aplikacja znika z rynku wraz z końcem roku.
Endomondo kończy działalność

Linia mety

Firma Under Armour, producent aplikacji Endomondo, dość niespodziewanie poinformowała o tym, że wraz z końcem roku usługa zostanie zamknięta. W ciągu ponad dekady obecności na rynku w aplikacji zgromadzono algorytmy pozwalające monitorować aktywność użytkownika w 50 różnych dyscyplinach sportu.

 

Idzie nowe

Przedstawiciele firmy nie podali przyczyn takiej decyzji, ale najprawdopodobniej głównym powodem jest to, że producent chciałby się skupić na rozwoju usługi MapMyRun. Jest to nowa, bardziej rozbudowana aplikacja stworzona przez Under Armour. Producent umożliwia przeniesienie do niej danych z serwerów Endomondo, dając czas na ich pobranie do 31 stycznia 2021 roku. Pod koniec marca zostaną one definitywnie usunięte. Wszyscy, którzy opłacili konto premium na dłuższy okres, otrzymają natomiast zwrot poniesionych kosztów do 30 listopada 2020 roku.

 

Szybki transfer danych

By pobrać swoje dane, należy skorzystać z jednego z dwóch sposobów. Pierwszy polega na zalogowaniu się do Endomondo z poziomu przeglądarki. Tam można pobrać informacje w formie archiwum, a zaznaczenie odpowiedniej opcji sprawi, że dostaniemy na wiadomość e-mailową z odsyłaczem prowadzącym do archiwum. Inny sposób to zalogowanie się do aplikacji MapMyRun za pomocą danych konta Endomondo i włączenie w zakładce Connect opcji MapMyFitness, następnie zaś zaakceptowanie synchronizacji danych.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto