A A A

Ewangelizacja w Naszej-klasie

22 stycznia 2008, 10:45
Ewangelizacja w Naszej-klasie

6 milionów zarejestrowanych użytkowników... a może raczej potencjalnych wiernych z parafii? Księża wkraczają do Naszej-klasy. Szukają dawnych parafian, informują o działalności kościoła, ostrzegają przed niebezpieczeństwami i wysłuchują zwierzeń.

Jednym z księży w portalu społecznościowym jest ks. Eugeniusz Burzyk znany z portalu diecezialnego, który założył 12 lat temu i wygłaszał na jego łamach krótkie kazania pozbawione moralizatorskiego tonu. Kapłan odnajduje swoich dawnych znajomych, upomina innych użytkowników serwisu, czasami daje dobre rady i wysłuchuje problemów innych ludzi.

Ks. Burzyk nie jest jedynym duchownym działającym na łamach portalu. W serwisie działa ponad trzydziestu jezuitów. Jeden z nich  – o. Adam – w wypowiedzi dla gazety Metro przyznał, że zdarzało mu się pomagać swoim kolegom i koleżankom z klasy. Pomógł m.in. znajomej, której syn po wypadku zapadł w śpiączkę. Dzięki serwisowi dowiedział się o jej problemie i umówił się na sesję terapeutyczną.

Źródło: Metro, DI


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto