A A A

Facebook walczy z wpływem Rosji na wybory w USA

4 września 2020, 16:00
Serwis zaostrza zasady w związku z listopadowym głosowaniem.
Facebook walczy z wpływem Rosji na wybory w USA

Liczące 20 stron oświadczenie opisuje zmiany na czas wyborów.

Facebook nie chce w czasie wyborów zamienić się w obszar agitacji politycznych, a zwłaszcza strefę manipulacji nastrojami społecznymi.

 

Nasilona moderacja

Serwis pozwoli co prawda na związane z kampanią zasady, ale nie będzie można ich już zamawiać w tygodniu, w którym odbędzie się głosowanie, co Facebook tłumaczy koniecznością weryfikacji wszystkiego przez moderatorów. Po tym terminie będzie można korzystać już tylko z zarejestrowanych wcześniej przekazów wyborczych.

Moderacja mocniej skupi się też na likwidowaniu fałszywych kont, założonych w celu dezinformacji. Szczególnie skupi się na fake newsach dotyczących sondaży, covid-19 oraz innych drażliwych tematów. Czas weryfikacji będzie natomiast wydłużony do trzech dni. W przypadku aktualizowanych na żywo postów z sondażami pojawi się też specjalna plakietka, informująca, że są to dane cząstkowe.

 

Nieustanna walka

Mark Zuckerberg osobiście zapewnia, że tym razem Facebook jest przygotowany na wybory dużo lepiej, niż 4 lata temu. Pierwsze sygnały obserwować mogliśmy już na początku tygodnia, kiedy serwis po otrzymaniu sygnału od FBI zlikwidował sieć specjalnie spreparowanych kont rosyjskiej grupy trolli, założonych celem propagowania przychylnego Kremlowi przekazu medialnego. Zdaniem serwisu, operacja miała na celu skłócenie ze sobą wyborców demokratów.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto