A A A

Facebook z aplikacją gamingową na Androidzie

22 kwietnia 2020, 10:20
Gry udostępniane przez serwis znajdziemy też w osobnej aplikacji.
Facebook z aplikacją gamingową na Androidzie

Na smartfonach pojawiła się nowa aplikacja Facebooka.

Ten program powstał z myślą o grach mobilnych. Firma planowała jego debiut na czerwiec tego roku, ale ostatecznie nieco przyspieszyła premierę aplikacji.

Facebook Games nową aplikacją Facebooka

Gry od teraz osobno

Facebook już od dłuższego czasu inwestował w rozwój gier na swojej platformie. Przeznaczone na to środki przyczyniły się do zdobycia ponad 2,5 mld aktywnych użytkowników w ciągu każdego miesiąca. Rozrywka stała się na tyle istotną częścią serwisu, że doczekała się w końcu dedykowanej aplikacji.

Portal liczy na to, że wydzielenie gier pozwoli na zbudowanie większego zaangażowania społeczności. Przyspieszenie premiery jest też odpowiedzią portalu na rosnące w ostatnich tygodniach zainteresowanie usługą.

 

iOS później

Obecnie aplikacja jest dostępna wyłącznie na Androidzie, ale Facebook uspokaja, że jest to jedynie kwestia prowadzonej przez Apple'a certyfikacji, która nieco się przedłuża. Wersja na iOS-a powinna zadebiutować już wkrótce.

fot. Facebook


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto