A A A

Facebook zablokuje treści negujące Holocaust

13 października 2020, 15:40
Portal wypowiada wojnę wpisom zaprzeczającym Holocaustowi.
Facebook zablokuje treści negujące Holocaust

Koniec z mową nienawiści

Facebook zapowiedział rozszerzenie walki z hejtem o treści związane z Holocaustem. Jak pokazuje przeprowadzona przez portal ankieta, aż 25% użytkowników z przedziału wiekowego 18-25 lat nie wierzy w Holocaust. Wielu uważa, że jest on wyolbrzymiony przez media lub też całkowicie zmyślony.

 

Zmiana zdania?

Pod wpływem tej ankiety władze serwisu uznały, że czas podjąć walkę z dezinformacją. Treści tego typu będą usuwane przez automatyczny algorytm. Portal zapowiada też ułatwienie dostępu do zasobów z informacjami na temat Holocaustu. Każdy zainteresowany tematem użytkownik zostanie przekierowany do materiałów źródłowych, opisujących tamte czasy.

Jest to jednocześnie wyraźna zmiana w polityce Facebooka. Dawniej serwis stojąc przed podobnym problemem odmówił automatycznego usuwania tego typu treści. W końcu jednak zmienił zdanie, co zostało odebrane pozytywnie przez Komitet Oświęcimski oraz Jad Waszem. Obie organizacje od dłuższego czasu zabiegały o tego typu zmiany.

fot. Facebook


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto