A A A

Filmowi piraci zatrzymani

28 sierpnia 2020, 12:20
W ciągu dekady grupa spowodowała wielomilionowe straty koncernów.
Filmowi piraci zatrzymani

 

W USA ujęto członków grupy pirackiej Sparks

 

Trzech mężczyzn zostało oskarżonych przez amerykańskich urzędników o wielokrotne naruszenie praw autorskich. Ich działalność trwała ponad dekadę i naraziła na straty wiele wytwórni filmowych.

 

Sukces po latach

 

Wraz z zatrzymaniem sprawców, udało się dzięki agencjom prawniczym z aż 18 krajów doprowadzić również do wyłączenia serwerów używanych przez piratów. Departament Sprawiedliwości szacuje początki działalności Sparks na 2011 rok. Za każdym razem metoda działania była identyczna. Od hurtowników pozyskiwano nielegalnymi metodami nośniki Blu-ray lub DVD z danym filmem, łamiąc następnie ich zabezpieczenia i dystrybuując w sieci przed oficjalną premierą.

Ekipa odpowiada również za skopiowanie wielu produkcji telewizyjnych. Zdaniem zajmującej się sprawą prokurator dystryktu Nowy Jork, grupa odpowiada za niedozwolone skopiowanie praktycznie każdego filmu wydanego w ostatniej dekadzie przez największe studia produkcyjne.

 

Kolejny sukces

 

Jest to zatem kolejny duży sukces prokuratury w walce z łamaniem praw autorskich. Rok temu głośnym echem odbiła się natomiast sprawa zamknięcia serwisu VidAngel, w tamtym czasie największej pirackiej strony ze streamingiem. Jej autorzy zostali obciążeni kwotą 62 milionów dolarów kary. Wyrok dla członków Sparks poznamy w najbliższych miesiącach.

fot. Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto