A A A

Fortnite usunięty z Google Play oraz Apple App Store

14 sierpnia 2020, 18:00
Epic Games zachęca użytkowników do płatności bezpośrednich w mobilnej wersji swojej gry. Stanowi to jednak naruszenie polityki obydwu sklepów.
Fortnite usunięty z Google Play oraz Apple App Store

Najpierw Apple, potem Google

Jako pierwszy słynną grę usunął Apple. Kilka godzin później aplikacja zniknęła także ze sklepu Google'a. To reakcja na nową funkcję, dzięki której gracze mogą dokonywać płatności bezpośrednich, z pominięciem prowizji dla sklepów. Zatem cały zysk trafia do Epic Games. W dodatku opłaty za tą metodę płatności zostały obniżone o 20 proc. Takie działanie jednak naruszyło politykę sklepów, które w efekcie usunęły grę.
Sama gra nie jest zablokowana przez systemy operacyjne. Osoby, które wcześniej ją pobrały, mogą z niej dalej korzystać, jednak bez możliwości pobierania aktualizacji.

 

Uwolnić Fortnite

Epic Games złożył już pozew przeciwko obydwu firmom. Twórcy gry rozpoczęli także kampanie #FreeFortnite oraz opublikowali klip, który stanowi parodię słynnej reklamy Apple. Proszą w nim także użytkowników o wsparcie.
Zarówno Apple, jak i Google w wydanych oświadczeniach zapewniają jednak, że są otwarte na rozmowy z twórcami gry Fortnite.

fot. Fortnite - YouTube

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto