A A A

Google Earth dla wielu przeglądarek

28 lutego 2020, 12:05
Wirtualny globus może być uruchamiany obecnie także w przeglądarkach Edge, Firefox i Opera.
Google Earth dla wielu przeglądarek

Koncern z Mountain View opracował nową wersję sieciowej aplikacji Google Earth. Została ona udostępniona po sześciu miesiącach testów.

Wirtualny globus może być obecnie uruchamiany nie tylko w przeglądarce Chrome, ale także z poziomu browserów Edge, Firefox i Opera. Obecnie trwają prace nad poprawieniem płynności działania programu pracującego wewnątrz aplikacji innej niż Chrome. Przedstawiciele Google'a zapowiadają, że w przyszłości zostanie uruchomiona także wersja dla Safari. Już teraz można korzystać z jej wydania eksperymentalnego.

Działanie sieciowej aplikacji na przeglądarkach WWW innych niż Chrome jest możliwe dzięki standardowi WebAssembly – pozwala on uruchamiać kod binarny z poziomu browsera. Uruchomienie programu jest dodatkowo ułatwione w przypadku microsoftowego Edge'a, który od niedawna wykorzystuje silnik Chromium.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto