A A A

Google chce usprawnić technologię AR dla smartfonów

17 marca 2020, 12:50
Gigant zaprzęgł technologię uczenia maszynowego do stworzenia jak najbardziej realistycznej rozszerzonej rzeczywistości.
Google chce usprawnić technologię AR dla smartfonów

Wygląda na to, że Google pracuje nad nową metodą rozpoznawania obiektów 3D, co może posłużyć do stworzenia ciekawych doświadczeń związanych z rzeczywistością rozszerzoną (augmented reality, AR). Dokładniejsze skalowanie rozmiarów obiektu przez kamery ma służyć lepszemu dopasowaniu go do świata rzeczywistego.

Google pochwalił się na swoim blogu stworzeniem MediaPipe Objectron – nowej metody wykrywania obiektów 3D w czasie rzeczywistym. Umożliwia ona rozpoznawanie trójwymiarowych obiektów na obrazach 2D, a następnie szacowanie ich kształtu za pomocą technik uczenia maszynowego. Gromadzone dane pozwalają na wyznaczanie obwiedni trójwymiarowych obiektów w czasie rzeczywistym na urządzeniach mobilnych.

Firma pochwaliła się na swoim blogu pierwszymi efektami prac i dokładnie objaśniła, na czym polega przetwarzanie elementów. Wyniki są bardzo obiecujące. Technologia pozwala umieszczać na podglądzie obiekty zobrazowane jak elementy rzeczywiste, co umożliwi np. obejrzenie mieszkania z wymarzonymi meblami.

Wygląda na to, że czeka nas interesujący rok pod kątem rozwoju AR. Najprawdopodobniej własną technologię tego typu pokaże wkrótce również Apple.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto