A A A

Google szykuje własną odpowiedź na Air Drop

28 stycznia 2020, 14:35
Do smartfonów z Androidem trafi wkrótce funkcja, której brakowało wielu użytkownikom.
Google szykuje własną odpowiedź na Air Drop

Google pracuje nad własną wersją usługi Air Drop, znanej z telefonów Apple'a. Jest to funkcja pozwalająca na łatwe przerzucanie plików z urządzenia na urządzenie. Owszem, na Androidach jest to możliwe co najmniej na kilka sposobów, tyle że od zawsze brakowało oficjalnego rozwiązania Google'a. Każdy producent tworzył więc swoje własne rozwiązania, co jednak wprowadzało niepotrzebne podziały.

Koncern nie zapowiedział jeszcze oficjalnie Nearby Sharing, bo tak ma się nazywać ta funkcja, ale jej wczesną wersję testową już teraz udało się uruchomić jednemu z deweloperów z forum XDA. Dzięki temu już teraz możemy obejrzeć jej działanie na krótkim filmie. Autorzy materiału dokonali transmisji plików z wykorzystaniem Pixela 2XL oraz OnePlus 7T Pro.

To dobry znak, bo już teraz sugeruje, że Nearby Sharing raczej nie będzie ograniczone do wąskiej grupy najdroższych urządzeń, ale rzeczywiście pozwoli na powszechną komunikację między urządzeniami z Androidem.

Brak oficjalnej zapowiedzi ze strony Google nie powinien jednak na razie dziwić. Testy przeprowadzone przez XDA pokazują, że usługa czasami uszkadza kopię przekazywanego pliku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja zostanie wprowadzona.

fot. Google

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto