A A A

Google uniemożliwi unikanie opłacania prowizji

29 września 2020, 12:20
Firma planuje zaktualizować regulamin dotyczący mikropłatności.
Google uniemożliwi unikanie opłacania prowizji

Koniec z omijaniem prowizji

Po aferze dotyczącej Fortnite'a, który został usunięty ze sklepów Google Play i App Store, koncern Google postanowił doprecyzować regulamin i raz na zawsze uniemożliwić deweloperom stosowanie zewnętrznych systemów płatności. Ich obecność sprawia, że do dystrybutora nie trafia prowizja od transakcji, wynosząca 30%.

 

Zmiana na to, co było

Wiadomość nie została jeszcze potwierdzona przez Google'a; jej źródłem jest serwis Bloomberg, powołujący się na powiązane z firmą źródła. Choć wymóg odprowadzania prowizji teoretycznie istniał już od dawna, wiele aplikacji z powodzeniem korzystało z innych metod rozliczeń (np. Netflix), na co właściciel sklepu długo przymykał oko.

Dopiero gdy firma Epic postanowiła się temu sprzeciwić, koncern Google, idąc w ślady Apple'a, zdecydował się zablokować aplikację. Zmiana polityki ma polegać na bardziej ścisłym przestrzeganiu wymagań dotyczących opłacania prowizji.

 

Macie wybór?

Google nie zamierza przy tym jednak zabraniać twórcom aplikacji korzystania z innych źródeł dystrybucji, których Android (jako otwarty system) oferuje dość sporo. Inna sprawa, że wbudowane w system zabezpieczenia dość nieufnie traktują z reguły zewnętrzne aplikacje, nieraz utrudniając ich działanie. Możliwe więc, że w obliczu tego faktu korzystanie z Google Play wciąż będzie najrozsądniejszym wyborem.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto