A A A

Hakerzy z LulzSec przyznają się do cyberataków

11 kwietnia 2013, 08:19
Hakerzy z LulzSec przyznają się do cyberataków

Aresztowani przed rokiem członkowie słynnej grupy hakerskiej LulzSec ugięli się przed każącą ręką sprawiedliwości i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Przypomnijmy, że przed rokiem FBI rozbiło kierownictwo LulzSec m.in. dzięki informacjom jednego z członków grupy, niejakiego Sabu. Zatrzymani hakerzy zostali postawieni przed brytyjskim sądem i wg. informacji "The Guardian" trzech z nich przyznało się właśnie do stawianych im zarzutów.

Są to Jake Davis (20 lat), Mustafa al-Bassam (18 lat) i Ryan Ackroyd (26 lat), który wcześniej utrzymywał, że jest niewinny. Wszyscy brali udział w cyberatakach na strony Sony, wydawnictwa News International i brytyjskiej państwowej służby zdrowia NHS. Ackroyd przyznał się również do planowania innych cyberataków, w tym m.in. na strony wytwórni 20th Century Fox, natomiast Davis i al-Bassam wyznali, że pracowali nad atakami na strony organów ścigania w całej Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Hakerzy czekają teraz na wyrok, jaki ma zostać ogłoszony 14 maja. Wśród nich jest także 21 letni Ryan Cleary, który już wcześniej przyznał się do cyberwłamań.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto