A A A

Ile TP zarabia na minucie rozmowy

7 listopada 2007, 10:54
Ile TP zarabia na minucie rozmowy

Dzięki raportowi UKE możemy dowiedzieć się, ile Telekomunikacja Polska zarabia na każdej rozmowie telefonicznej. Jak wynika ze sprawozdania, największe dochody generują połączenia regionalne i międzymiastowe.

Według wyliczeń TP minuta rozmowy kosztuje ją aktualnie 4,12 grosza. Cena dla użytkowników wynosi 9,84 gr netto w szczycie, a poza nim: 4,92 gr. Minuta rozmowy międzymiastowej to dla TP koszt 5,5 gr, a dla użytkowników 40,16 gr w szczycie oraz 9,84 lub 19,67 poza nim. Koszt minuty połączenia z siecią komórkową Telekomunikacja Polska oszacowała na 50,24 gr; usługa sprzedawana jest po 54,1 gr w szczycie i 51,64 albo 50,82 gr poza szczytem.

UKE zauważa, że wyliczone przez TP koszty na 2007 rok są o kilka do kilkudziesięciu procent wyższe niż ustalone przez regulatora w 2006 roku w tzw. ofercie ramowej, czyli RIO 2006. W jawnej części sprawozdania TP nie ma informacji o rzeczywistych kosztach połączeń.

Źródło: UKE, ITBIZNES, Gazeta Prawna


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto