A A A

Ile kilometrów już przescrollowałeś?

13 maja 2020, 14:55
Niektóre programy powstają po to, by odpowiadać na najbardziej dziwaczne pytania, jakie przychodzą nam do głowy.
Ile kilometrów już przescrollowałeś?

Zmierz dystans pokonywany wzrokiem.

Programem, który odpowiada na nikomu niepotrzebne pytania, jest np. ScrollTrotter – rozszerzenie do przeglądarki Chrome. Wiedza, jakiej dostarcza, nie zmienia świata, ale zaspokaja głód informacji wywoływany przez nasz zaskakujący nieraz tok myślenia.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, ile już przescrollowaliście i w jakich jednostkach mierzyć dystans przebyty podczas przeglądania stron w internecie, to ScrollTrotter jest rozszerzeniem właśnie dla was. A nawet jeśli nigdy Wam takie pytanie nie przyszło do głowy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać do przeglądarki Chrome to rozszerzenie i zacząć przygodę z mierzeniem dystansu.

Miernik dystansu w sieci

 

Chrome Web Store

W sklepie Chrome, który jest skarbnicą mniej i bardziej przydatnych rozszerzeń do browsera, ScrollTrotter znalazł swoje miejsce w katalogu Zabawa. Autor wtyczki, Prashant Baid, w opisie aplikacji zaznacza, że pomiary dokonywane na podstawie konwersji pikseli na kilometry mogą nie być zbyt dokładne, bo istnieje wiele mechanizmów, które zaburzają pracę ScrollTrottera.

Podczas zabawy w mierzenie scrollowego dystansu w teorii nie musimy się martwić o dane udostępniane przez program jego autorowi. Zaznacza on bowiem, że żadne informacje na temat przebytych poprzez strony WWW kilometrów i treści odwiedzanych witryn nie są przesyłane ani do ich twórców, ani do podmiotów zewnętrznych.

 

A może się przyda?

To z pozoru bezsensowne narzędzie, które ma zapewniać rozrywkę znudzonym internautom, mogłoby jednak mieć swój udział w lepszym zarządzaniu czasem. Gdyby rozszerzenie zostało dopracowane i poprawione o kilka dodatkowych opcji, mogłoby przysłużyć się osobom próbującym lepiej organizować swoje życie. Konsumpcja zamieszczanych w internecie treści nie zawsze wychodzi na zdrowie, a często jest zwykłym marnowaniem czasu.

Korzystając z miernika kilometrów przebytych na poszczególnych stronach i mając wgląd w dane unaoczniające najczęściej odwiedzane miejsca (z wysokim wskaźnikiem przebywanych tam odległości), moglibyśmy łatwo zauważyć, gdzie ucieka nam czas.

fot. Chrome Web Store


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto