A A A

Imagine Cup Kodu Challenge - konkurs dla deweloperów w wieku szkolnym

25 marca 2013, 12:20
Imagine Cup Kodu Challenge - konkurs dla deweloperów w wieku szkolnym

Microsoft organizuje konkurs dla uczniów w wieku 9-12 i 13-18 lat. Imagine Cup Kodu Challenge, którego celem jest stworzenie gry wideo ilustrującej, jak wielkie znaczenie ma woda dla naszego życia i otoczenia.

- Microsoft opracował Kodu, aby uczynić programowanie, postrzegane jako zbyt trudne, zabawnym i przyjaznym dla dzieci - powiedział Scott Fintel, twórca Kodu w Microsoft. - Mamy nadzieję, że zainteresowanie uczniów w młodym wieku projektowaniem gier poprzez konkurs Imagine Cup przełoży się na zdobycie przez nich nowych umiejętności, a także pasję na całe życie do programowania i informatyki oraz zachęci ich do poszukiwania związanej z tym kariery w przyszłości - dodał.

Microsoft wraz z amerykańską agencją ds. humanitarnych i rozwoju Mercy Corps oraz organizacją pozarządową Joan Ganz Cooney Center at Sesame Workshop zaprasza młodych deweloperów z całego świata do udziału w konkursie na stworzenie gry wideo. Grę należy napisać za pomocą Kodu - łatwego w obsłudze zestawu narzędzi i języka programowania wizualnego, który można bezpłatnie pobrać na komputer z systemem Windows. Tematem przewodnim jest znaczenie wody w takich dziedzinach jak zdrowie, rolnictwo, transport czy inżynieria. Jest to związane z działalnością agencji Mercy Corps, która ma duże doświadczenie w prowadzeniu kluczowych projektów związanych z problemem dostępu do wody pitnej w krajach takich jak Kongo, Indonezja, Jordania, Somalia, Tadżykistan, Nepal, Etiopia, Chiny czy Kolumbia.

- Jako Marcy Corps mamy świadomość głębokiej relacji między człowiekiem a wodą. Zbyt dużo wody może powodować powodzie, zmuszając ludzi do opuszczania ich domów i niszcząc infrastrukturę, zaś zbyt mała ilość wody może być przyczyną nieurodzaju, problemu braku surowców oraz niedożywienia - powiedziała dr Rebecca Wolfe, starszy doradca ds. młodzieży i działań pokojowych w Mercy Corps. - Wierzymy w moc gier, które mogą pomóc młodym ludziom zmagać się z trudnymi problemami. Imagine Cup Kodu Challenge daje szansę młodzieży do rozwijania nowych umiejętności poprzez tworzenie gier, które ilustrują ważną rolę, jaką odgrywa woda w życiu ludzi na całym świecie - dodała.

Zgłoszenia do Imagine Cup Kodu Challenge przyjmowane są do 17 maja 2013. Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: 9-12 i 13-18 lat. Uczniowie z obu przedziałów wiekowych będą walczyć o nagrody pieniężne w wysokości 3000 USD za pierwsze miejsce, 2000 USD za drugie miejsce oraz 1000 USD za miejsce trzecie.

Poprzez Imagine Cup Kodu Challenge Microsoft zachęca młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności w obszarze nowych technologii. Korzystając z Kodu mogą oni w skuteczny sposób uczyć się programowania, o czym świadczy prawie pół miliona pobrań od uruchomienia narzędzia i ponad 16 000 dostępnych do pobrania gier, stworzonych przez młodych deweloperów. - Organizacja Joan Ganz Cooney Center at Sesame Workshop bada w jaki sposób dzieci korzystają i uczą się z mediów cyfrowych. Doświadczenie, jakie zdobywają podczas tworzenia własnych gier wideo za pomocą Kodu daje im duże możliwości rozwoju i nabywania nowych umiejętności, które współgrają z naturalnym zamiłowaniem młodych ludzi do zabawy, kreatywności i pasjonujących tematów - powiedział Michael Levine, dyrektor wykonawczy z centrum Cooney.

Konkurs Imagine Cup Kodu Challenge jest częścią programu Imagine Cup, jednego z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych firmy Microsoft, zachęcającego studentów to tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto