A A A

InPost obsłuży Alibabę

22 listopada 2019, 09:20
Przedmioty kupione za pośrednictwem chińskiej platformy AliExpress będą dostarczane bezpośrednio do polskich paczkomatów.
InPost obsłuży Alibabę

Jak informuje „Puls Biznesu", sieć InPost zawarła z chińskim koncernem Alibaba umowę dotyczącą bezpośredniej obsługi przesyłek. Przedmioty nabyte za pośrednictwem platformy AliExpress będą mogły zostać dostarczone do paczkomatów InPostu.

Podobnie jak w przypadku transportu krajowego, przesyłki będą rejestrowane, więc da się je śledzić na drodze z Chin do paczkomatu.

Dotychczas transportem większości przesyłek do Polski zajmowały się China Mail i Poczta Polska. Obecnie podczas zakupów w serwisie AliExpress jako formę dostawy będzie można wybrać także InPost (tak jak w przypadku platformy Allegro). Co prawda wcześniej przesyłki również trafiały do paczkomatów tej sieci, ale tylko w przypadku, gdy korzystały z nich firmy logistyczne obsługujące transport między Chinami a Polską.

Sieć InPost dysponuje około pięcioma tysiącami paczkomatów. Należąca do grupy Alibaba platforma AliExpress działa na zasadach podobnych jak serwis Allegro, ale obsługuje wyłącznie klientów spoza Chin.

fot. InPost


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto