A A A

Inteligentny śmietnik

4 lutego 2020, 16:15
Urządzenia typu smart pomagają w codziennych aktywnościach. Teraz inteligentny śmietnik upomni nas, gdy niepoprawnie posegregujemy odpady.
Inteligentny śmietnik

Trendy eko dotarły już do twórców urządzeń typu smart. Opracowany kosz na śmieci o wdzięcznej nazwie Oscar (ulica Sezamkowa?) będzie nas karcił za niewłaściwą segregację odpadów. Do działania urządzenia wykorzystywane są algorytmy sztucznej inteligencji. Oscar rozpozna nasze odpadki, gdy znajdziemy się w jego pobliżu, a następnie poinstruuje nas, gdzie co powinniśmy umieścić. Odpowiednie otwory w kuble są oznaczone adekwatnie do typu śmieci, które mają się w nich znaleźć.

Jeśli nie posłuchamy podpowiedzi Oscara i umieścimy odpady w nieodpowiedniej przegrodzie, śmietnik nas zbeszta. Na ekranie pokazał nam przecież, gdzie wrzucić pojemnik, a gdzie przykrywkę! Jak dokładnie to działa, można zobaczyć na filmiku.

Właściciele firmy Intuitiveai odpowiedzialnej za zaprojektowanie inteligentnego kosza są w posiadaniu największego na świecie zbioru danych na temat różnych odpadków i wciąż dopracowują urządzenie. Firma umieściła już Oscara w kilku miejscach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Recykling zwiększył się tam ponoć o 30% od czasu instalacji smarturządzeń.

fot. Intuitiveai

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto