A A A

Internet Archive będzie weryfikować informacje

2 listopada 2020, 15:00
Grzebanie w internetowym archiwum będzie jeszcze ciekawsze.
Internet Archive będzie weryfikować informacje

„Ta treść została usunięta”

Internet Archive to serwis pozwalający sprawdzić jak wyglądało w przeszłości wiele stron internetowych. Oznacza to między innymi możliwość odnalezienia wielu treści, które z różnych przyczyn zostały usunięte z sieci.

By uczynić surfowanie po archiwach internetu atrakcyjniejszym, twórcy zbioru postanowili opatrzyć witryny informacjami wyjaśniającymi, dlaczego dana treść została usunięta.

 

Szkolenie z fake newsów

Część wpisów zniknęła z woli samych użytkowników, niektóre zostały jednak wymazane w wyniku naruszenia zasad czy jako element walki z kampaniami dezinformacyjnymi. Jeżeli pewne treści zniknęły właśnie z takich powodów, informację na ten temat zobaczymy na żółtym pasku u dołu strony.

Do oznaczania poszczególnych treści banerami zostały wytypowane trzy organizacje, a dopiski będą wprowadzane stopniowo. Celem twórców Internet Archive jest zwiększenie waloru edukacyjnego zbioru i umożliwienie zrozumienia użytkownikom, dlaczego do poszczególnych tekstów czy grafik nie mamy już bezpośredniego dostępu z poziomu przeglądarki.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto