A A A

Kamery drogowe firmy Gembird

18 lipca 2013, 11:47
Kamery drogowe firmy Gembird

Firma Gembird, dostawca akcesoriów komputerowych, poszerzyła swoją ofertę o kamery samochodowe. Modele DCAM-004 i DCAM-005 z wbudowanym mikrofonem i systemem noktowizyjnym pozwalają na nagrywanie filmów w formacie Full HD także w nocy.

Rejestratory są użyteczne zarówno dla osób jeżdżących po mieście, gdzie ryzyko kolizji jest bardzo wysokie, jak i wybierających się w dłuższe trasy np. w trakcie wakacji. Również firmy dysponujące flotą samochodową, powinny rozważyć zainstalowanie w swoich pojazdach takich urządzeń.

Kamery wyposażone są w czujnik G-sensor (czujnik wstrząsów i przeciążenia), dzięki któremu automatycznie zapisują film w razie wypadku. Posiadanie takiego materiału może okazać się bardzo przydatne w dochodzeniu swoich roszczeń lub ustalaniu przebiegu zdarzenia, zwłaszcza w Polsce, gdzie w 2012 roku do jednostek Policji zgłoszono 339 581 kolizji drogowych.

Rejestratory rozpoczynają swoją pracę po włączeniu zapłonu, dzięki czemu kierowca nie musi pamiętać o ich uruchomieniu. Dodatkowo model DCAM-004 nagrywa obraz po wykryciu ruchu, co może okazać się użyteczne w sytuacji pozostawienia samochodu np. na sklepowym parkingu. Ultra szerokokątne obiektywy pozwalają także na uchwycenie dużego kadru.

Kamery są łatwe w obsłudze i charakteryzują się intuicyjną instalacją. Mają wbudowane kolorowe wyświetlacze LCD, co umożliwia podgląd obrazu i jego natychmiastowe odtworzenie z karty Micro SD. Dodatkowo kształt oraz wytrzymały metalowy korpus modelu DCAM-005 sprawia, że może być on swobodnie wykorzystywany jako tradycyjny aparat.

Sugerowana cena detaliczna zarówno modelu DCAM-004 jak i DCAM-005 to 299 zł brutto. Sprzęt objęty jest 2-letnią gwarancją.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto