A A A

Klawiatura bez przycisków

24 marca 2015, 14:30
Firma Apple pracuje nad klawiaturą bez fizycznych przycisków. Czy takie urządzenie ma szanse zaistnieć na rynku?
Klawiatura bez przycisków

Apple jest mocno zaangażowana w rozwój technologii haptycznej w swoich produktach, czyli takiej, która umożliwia komunikację przez zmysł dotyku przy użyciu zmieniających się sił, wibracji i ruchów. Takie rozwiązania po raz pierwszy zastosowano na szeroką skalę w ekranach Apple Watch i gładzikach Force Touch montowanych w nowych MacBookach, a także zaktualizowanych MacBookach Pro.

Wiele wskazuje, że gigant z Cupertino chce rozszerzyć technologię haptyczną do tylu swoich urządzeń, ilu się da. Apple złożyło do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA dokumenty dotyczące nowego rodzaju klawiatury. Ma mieć ona metalową lub szklaną powierzchnię, która pozwoli użytkownikowi poczuć pojedyncze klawisze pod palcami, mimo iż fizycznie ich tam nie będzie.

Taki efekt będzie możliwy dzięki zastosowaniu silników elektromagnetycznych i czujników indukcyjnych. Dotknięcie konkretnego rejonu klawiatury spotka się z odpowiedzią urządzenia pod postacią impulsu symulującego kontakt z fizycznym klawiszem.

Mało prawdopodobne by klawiatura z technologią haptyczną pojawiła się w iMakach już w tym roku, ale 2016 r. wydaje się być realnym celem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
h0uek
24 marca 2015, 18:57
Jest to technologia, na którą czekam od dłuższego czasu. Jeśli by się rozwijała dość prężnie i zostałaby "skopiowana" przy okazji urządzeń innych producentów można by ją wreszcie wykorzystać w tworzeniu rzeźb cyfrowych. Jakże by mi to ułatwiło pracę.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto