A A A

Kobiety wolą smartfony od seksu

12 czerwca 2013, 08:11
Kobiety wolą smartfony od seksu

Ponad połowa kobiet wolałaby zrezygnować z seksu niż z korzystania z urządzenia mobilnego przez tydzień. Najnowsze badania przeprowadzone przez AVG Technologies dowodzą również, że więcej niż 25 proc. kobiet jest w stanie zerwać kontakt za pomocą wiadomości tekstowej.

AVG Technologies przedstawiło wyniki najnowszych światowych badań, które ukazują w jaki sposób kobiety wykorzystują dzisiejszą technologię do zawierania i utrzymywania znajomości. Ankiety, przeprowadzone wśród 4000 kobiet z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec oraz Brazylii podkreśliły rosnącą rolę, jaką odgrywają urządzenia mobilne i sieci społecznościowe w zawieraniu nowych znajomości oraz pokazały, że umawianie się przez internet zniszczyło chemię jaka panowała podczas normalnych stosunków partnerskich.

Prawie 35 proc. dzisiejszych kobiet korzysta z sieci społecznościowych, aby sprawdzić osobę, z którą się umawiają, obejrzeć jej zdjęcia, poszukać wspólnych znajomych lub wreszcie podejrzeć jej komentarze i zainteresowania. Jednakże, kobiety wykorzystujące nowoczesną technologię do szybkiego umawiania się na randki, równie szybko stają się od tej technologii zależne. Wszystkie wykresy wskazują, iż ponad 50 procent ankietowanych osób zerwała lub mogłaby zerwać kontakt z drugą osobą przez telefon, a ponad jedna czwarta zrobiła by to za pomocą wiadomości tekstowej (np. SMS).

Jeżeli chodzi o zakres wieku ankietowanych, łatwe do przewidzenia było to, iż osoby w wieku 18-25 lat zrywają ze sobą najczęściej za pomocą telefonów (61 procent), wiadomości na Facebooku (19 procent) lub poprzez SMS (38 procent). Starsze roczniki nie były pod tym względem daleko w tyle. Okazuje się, że osoby w grupie wiekowej 45-54 lat równie często zrywają (lub mogły by zerwać) kontakt za pośrednictwem telefonu (45 procent). Jednak najwyraźniejsze różnice powstały między różnymi narodowościami.

Pomimo tego, iż kobiety z USA do randkowania wykorzystują sieci społecznościowe najczęściej, to jednak Brazylijki są najbardziej bezlitosnymi kobietami, jeśli chodzi o umawianie się. Według wyników ankiety, 58 proc. pięknej płci z Brazylii używa telefonu do zerwania, a ponad 61 proc. z nich odwołuje randkę z powodu informacji wyszukanych w sieciach społecznościowych. Dane pokazują też, że Brazylijczycy są narodem, który najczęściej zrywa stosunki poprzez Facebooka (18 procent).

Z drugiej strony plasują się europejscy badani, o dziwo wyniki ankiet pokazują, że najbardziej tradycyjnym podejściem w sprawach sercowych wykazują się osoby z Francji, będąc jednocześnie narodem najmniej uzależnionym od technologii. Dla przykładu, mniej niż 25 procent francuskich kobiet wspomaga się portalami społecznościowymi przed randką, a jedynie 18 proc. z nich odpowiedziało, iż zdarzyło im się przeczytać prywatną wiadomość SMS lub email swojego partnera. W statystyce tej znowu przoduje Brazylia, z wynikiem ponad 50 procent osób, które przyznają się do tego typu szpiegowania.

I wreszcie, 57 procent kobiet prędzej zrezygnowałoby z seksu niż z urządzenia mobilnego na tydzień.

Ankieta online przeprowadzona została wśród 4000 kobiet z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec oraz Brazylii. W ankiecie wykorzystano system Qualtrics, a także internetowy panel Qualtrics. Badania terenowe miały miejsce w kwietniu i maju 2013.

Foto: stock.xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
12 czerwca 2013, 19:05
Chłopaki, do roboty! Seksmisja czeka nas, jak nic...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto