A A A

Kody plus w Mapach Google'a

29 maja 2020, 09:30
Użytkownicy smartfonów z Androidem będą mogli łatwiej podać własną lokalizację.
Kody plus w Mapach Google'a

Udostępnianie tzw. kodów plus jest możliwe obecnie bezpośrednio z aplikacji Mapy Google.

Kody plus (Plus Codes), czyli sześcioelementowe ciągi złożone z czterech cyfr i dwóch liter, pozwalają łatwo przekazać informację na temat lokalizacji bez potrzeby wpisywania dokładnych współrzędnych geograficznych.

 

Dotknij kropki

Aby sprawdzić własny kod plus, wystarczy dotknąć niebieskiej kropki pokazującej położenie użytkownika w aplikacji Mapy. Pojawi się wówczas okno informacyjne zawierające dane na temat lokalizacji (np. 4293+QR). Można również sprawdzić kod innego miejsca – w tym celu należy wskazać odpowiedni punkt na mapie i poczekać, aż pojawi się przyporządkowana mu pinezka wraz z kodem plus. Dotknięcie kodu powoduje skopiowanie go do schowka.

Funkcja podawania kodów pojawi się w Mapach Google w wersji na Androida w ciągu najbliższych tygodni; w Polsce udogodnienie takie już jest dostępne.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto