A A A

Kto stoi za falą cyberataków?

28 stycznia 2020, 16:40
Trop w sprawie ostatnich ataków hakerskich na europejskie instytucje zdaje się prowadzić nad Eufrat.
Kto stoi za falą cyberataków?

Agencja Reutera donosi o fali cyberataków na instytucje w Europie i na Bliskim Wschodzie. Łącznie celem hakerów w ostatnim czasie miało paść 30 różnych organizacji, wśród których były ambasady, ministerstwa oraz inne instytucje rządowe. Reuterd powołuje się na informatorów zachodnich służb, którzy twierdzą, że wszystkie ataki leżały w interesie władz Turcji i mogły być prowadzone na zlecenie tamtejszego rządu. Wskazuje na to fakt, że zaatakowane organizacje miały duże znaczenie geopolityczne dla Turcji, a same ataki zostały przeprowadzone za pomocą należącej do tego państwa infrastruktury sieciowej.

Mimo tych przypuszczeń za wcześnie jeszcze na oskarżanie konkretnych sprawców. Pomimo tego, że ataki najprawdopodobniej były powiązane i przeprowadzono je za pomocą tych samych serwerów, nie ma pewności, czy były wynikiem działań tylko jednego ugrupowania.

Media zwróciły się prośbą o komentarz do ministerstwa spraw wewnętrznych Turcji, jednak tureccy urzędnicy nie chcą się wypowiadać w tej sprawie. Natomiast jeden z nich wskazał na to, że jego państwo samo bywa częstą ofiarą ataków ze strony innych. Brzmi to trochę jak usprawiedliwienie...

fot. Pixabay

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto