A A A

Limitowana, złota edycja GTX 980

5 kwietnia 2015, 12:00
W tym roku firma ASUS obchodzi 20 lat istnienia na rynku kart graficznych. Tę okrągłą rocznicę świętuje wprowadzając limitowaną, złotą edycję GTX 980, która otrzymała jeszcze szybsze taktowanie i białą kartę GTX 970 Turbo.
Limitowana, złota edycja GTX 980

20th Anniversary Gold Edition GTX 980 wyposażona została w procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 980 taktowany zegarem w trybie przyśpieszonym na poziomie 1431 MHz. Nie zabrakło w niej także z autorskich rozwiązań jak: Memory Defroster, chłodzenie DirectCU, technologia wentylatorów 0dB, moduł regulacji napięcia Digi+ z komponentami Super Alloy Power oraz system monitorowania i regulacji ustawień systemu GPU Tweak. To właśnie opracowywanie takich technologii pozwoliło ASUSowi osiągnięcie wiodącej pozycji w produkcji najszybszych, najlepiej chłodzonych i najcichszych krat graficzne na rynku.

Droga do dostarczania użytkownikom najlepszych konstrukcji rozpoczęła się w 1996 roku. W kolejnych latach, wraz z nowymi generacjami zarówno gracze, overclockerzy, użytkownicy domowi, czy firmy mogły cieszyć się coraz większymi możliwościami. Dbanie o jakość i wydajność umożliwiło firmie ASUS zbudowanie mocnej pozycji produkowanych przez nią kart graficznych.

Kroki milowe ASUSa na rynku kart graficznych:

  • 1998: ustanowienie nowego standardu branżowego poprzez opracowanie pierwszej karty graficznej z radiatorem wyposażonym w wentylator, który zapewniał optymalne chłodzenie i stabilność.
  • 2002: wprowadzenie na rynek pierwszej karty graficznej z wysokiej jakości, czarnym obwodem drukowanym.
  • 2007: dołączenie do oferty pierwszej zewnętrznej karty graficzną - XG Station. Wyposażona została w pokrętło pozwalające użytkownikom na regulowanie taktowania oraz wyświetlacz informujący o aktualnych parametrach jak: temperatura procesora graficznego i prędkość wentylatorów.
  • 2008: pierwsza karta graficzna z serii Republic of Gamers (ROG) - ROG Matrix EN9600/EN9800 GT. Oferowała przyjazny dla użytkownika system przetaktowywania i wysokie osiągi fabryczne, ustanawiając tym samym standard dla wszystkich przyszłych kart graficznych ROG.
  • 2010: pierwsze na rynku rozwiązanie chłodzące z wykorzystaniem przewodów cieplnych stykających się bezpośrednio z procesorem graficznym.
  • 2011: opracowanie komponentów Super Alloy Power, które zapewniają maksymalną wydajność i żywotność z minimalną utratą energii i niską temperaturą. Komponenty Super Alloy Power są do dziś używane we wszystkich kartach graficznych firmy ASUS.
  • 2013: wprowadzenie na rynek pierwszego zastosowanego bezpośrednio w kartach graficznych, hybrydowego rozwiązania chłodzącego cieczą i powietrzem.
  • 2014: zapoczątkowanie serii Strix, w której technologia DirectCU została ulepszona poprzez innowacyjne rozwiązanie wentylatorowe 0dB. Pozwala ono użytkownikom grać w całkowitej ciszy.

Ceny :

Karta ASUS GTX 980 Gold Edition będzie dostępna w Polsce pod koniec kwietnia 2015 roku. Data wprowadzenia serii Turbo do polskiej dystrybucji nie została jeszcze potwierdzona.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
6 kwietnia 2015, 21:55
Prawda jest taka, że przewaga ASUS-a w dziedzinie kart powiększa się z roku na rok, w dużej mierze dlatego, że mają po prostu żywotniejsze produkty (direct cu, digi+ vrm, sap), które rzadziej wymagają wymiany.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto